KARIBU!
Karibu tähendab suahiili keeles „tere tulemast“ – ja on enam kui kindel, et te tunnete end nagu kodus, kui jõuate Tansaaniasse ning teil avaneb võimalus tutvuda selle maa rahvusparkidega ja kohtuda sealsete inimestega.
Aafrikareiside kodulehelt leiad endale ideid näidisprogrammide näol.
Meie mugandame need vastavalt teie reisiseltskonna suurusele ja reisikuupäevadele.
Safari on kindlasti üks elu suurimaid seiklusi ja Tansaania on ehk parim Aafrika riik loodusesse reisimiseks. Tansaania rahvuspargid on kujundatud nii, et need sobiksid igasuguste huvide, eelistuste ja mugavustasemetega. Võite olla kindel, et teie jaoks on olemas ideaalne safari.
Aga enne, kui alustate oma safari seiklusega, peate tegema ühe suurimaid otsuseid – milliseid rahvusparke külastada ja milline park seekord enda reisikavast välja jätta. Serengeti või Ngorongoro need on ilmselgelt kõige tuntumad rahvuspargis, kuid on võimalik, et teil on vähem aega ja piiratum ressurss. Lisaks on väiksemates ja vähem tuntumates paikades tõenäosem suuremate seikluste osaks saada, kui seal kus juba massturism on kohal.
Soovitame teil endalt küsida järgmisi küsimusi, sest need peaksid aitama sind teha endale parim valik.
Millal kavatsete Tansaaniat külastada?
Millised loomad sind kõige rohkem huvitavad?
Kas eelistate rahvahulki või soovid parki uurida, ilma et te peaksite teiste ekskursioonigruppidega kokku puutuma?
Automatkad, kuumaõhupallid, lendamine, jalgsimatkamine loodusse, paadimatk jõel - millised neist meelitavad teid kõige rohkem?
Kas soovite vaadata mõningaid röövloomi või tuhandete gnuude rännet?
Millist majutust otsite? Kas soovite ehedat safarit telkides või eelistate enda puhkuse ajal vaid luksust.
Kui suur on teie reisi eelarve?
Tansaania Ühendvabariik
Inglise keeles United Republic of Tanzania, suahiili keeles Jamhuri ya Muungano wa Tanzania. Riigi nimi on tuletatud Tanganjikast ja Sansibarist.
Tansaania on ilmselt vanim asustatud piirkond Maal, sealt leitud inimeste ja nende eellaste fossiilid on umbes 2 miljoni aasta vanused. Umbes 2000 aastat tagasi hakkasid bantu keeli kõnelevad inimesed saabuma Lääne-Aafrikast.
Kui 1840 Omaani sultan oma pealinna Sansibarile kolis, sai sellest piirkonnast araabia orjakaubanduse keskus. 19. sajandi teisel poolel vallutas Saksa keisririik praeguse Tansaania mandriosa, Rwanda ja Burundi. Esimese maailmasõja järel läks Tansaania Briti valduste hulka. Sealt vabanes Tanganjika riik 9. detsembril 1961 ja Sansibari riik 10. detsembril 1963. Kaks riiki ühinesid 26. aprillil 1964.
Tansaaniast Olduvai kuristikust leitud fossiilide põhjal määratles esimesena Louis Leakey homo habilise liigi.
Sansibari saar ehk Unguja on Sansibari saarestiku suurim saar. Saar asub 35 km kaugusel Aafrika mandrist. Pindala 1651 km², see on umbes 80 kilomeetrit pikk ja 40 kilomeetrit lai. Elanikke on saarel umbes 1 miljon.
Tansaanias asub Aafrika suurim, Victoria järv. See järv on maailma suuruselt teine mageveekogu. Umbes pool sellest asub Tansaania põhjaosas, kuid Tansaania jagab seda järve ka Uganda ja Keeniaga. Victoria järv on Niiluse peamine veeallikas. Tansaania läänepiiril on Tanganjika järv, mis on maailma sügavuselt teine järv.
Üldinfo külaslisele
Pealinn: Dodoma
Pindala: 945 087 km²
Rahvaarv: hinnanguliselt 47-49 milj.
President: John Magufuli
Rahaühik: shilling (TZS)
Ajavöönd: maailmaaeg +3h
Telefonikood: +255
Liiklus: vasakpoolne
Elekter: 220-240V, 50Hz. Pistikupesad on Eesti omadest erinevad ja vajalik on adapter (nagu UK otsik)
Krediitkaardid : Restoranides ja kauplustes aksepteeritakse kõiki põhilisi krediitkaarte. American Expressi, Dinersi ja Visa Electroni ei pruugita kõigis kohtades aktsepteerida. Sularahaautomaadist saab raha võtta Visa ja MasterCardiga.
Helistamine ja internet: Täpse hinnakirjaga tutvuge palun oma telefoniopertaatori kodulehel. Wifi ühendus hotellides võib olla väga aegalane ja katkendlik.
Tervis: Tansaaniasse reisides soovitatakse vaktsineerida A-hepatiidi. Kollapalavik on vaid soovituslik. Juhul kui reisite läbi Keenia, siis peab olemas olema vaktsineerimispass, mida kontrollitakse piiril. Keeniast Tansaaniasse reisides ilma vaktsineerimispassita on trahv piiril $10- $50.
Lisainfo Terviseameti kodulehelt http://www.terviseamet.ee/nc/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis/soovitused/riik/tansaania.html
Lisaks tuleb tõsiselt suhtuda malaaria profülaktikasse, mille kohta saab täpsemat infot samuti Terviseameti kodulehelt http://www.terviseamet.ee/fileadmin/dok/Nakkushaigused/reisimine/malaaria_riskipiirkonnad.pdf
Viisa: Tansaania külastamiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa. Viisat saab taotleda piiril või saatkonnast Rootsis. Vajalikud dokumendid viisale piirilt:
- pass, kehtiv 6 kuud riiki saabudes, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks
- edasi- tagasi piletite broneering
- soovitav on tervise- ja reisikindlustus
- viisalõiv on $50
Viisat piiril saab taotleda järgmistest piiripunktidest ja lennujaamadest: http://www.tanemb.se/images/TZImmgBorderPosts.jpg
Soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel:
http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine
Kliima: Tansaania asub ekvaatorist lõuna pool ja kliima on üldjoontes troopiline. Rannikul on temperatuurid umbes 27-35 °C. Sisemaal keskplatool on kuum ja kuiv, temperatuurid varieeruvad vastavalt aastaajale ja ööpäevaosale. Vihmahooajad põhjaosas kestavad novembrist detsembrini (nõrk) ja märts keskpaigast maini. Saartel on tugevad vihmad aprillis ja mais.