Filtreeri postitusi

Heategevuskorjandus Maasai tüdrukute toetuseks

Sellel korral pärast Kilimanjaro matka külastan Maasai tüdrukutekooli ja internaatkodu Emusoi Centre http://www.emusoicentre.co.tz/

Maasai tüdrukute kooliraha saab endiselt otse annetada www.ikfoundation.com

Tüdrukud vajavad aga igapäeva eluks riideid ja õppevahendeid. Juhul, kui teil või teie tuttavatel on üle vanu riideid ja koolitarbeid, siis oodatud on hetkel: aluspesu, sokke, spordijalatsid, kampsunid, spordirõivad, t-särgid, särgid / teksad. ( palun eelnevalt üle vaadata, et ei oleks väga määrdunud ja katkised)

Samuti on oodatud kõik koolitarbed - pastakad (sinine või musta tindiga), pliiatsid, kustutajad, kaustikud jne.

Maasai tüdrukud on suurt kasvu ja meie Eesti naistega sarnast mõõtu.

Toetuseks saadetavad asjad võtan vastu kuni 31 jaanuar 2018. Tallinna piires tulen ise järgi. Kontakt Janika vaikjärv telefon 5143452 või info@ikfoundation.com


TOETA JA VÕIDA

IK Foundation www.ikfoundation.com aitab heade annetajate abiga osta Tansaania väga vaestele koolidele õpikuid. Juba kolm aastat on olnud ootel Elerai Põhikool ja Gombero Algkool.

Kõigi heade annetajate vahel loosime välja 5 päeva ja 4 ööd kestva telgisafari Tansaania kaunimatesse rahvusparkidesse nagu Serengeti, Ngorongoro, Tarangire ja Lake Maniara. 

KÕIGIL ON ÕIGUS HARIDUSELE

Aita meil aidata!  Kooliõpik Tansaania lapsele.  Kooliharidus Maasai tüdrukutele.   

Kõigile headele abilistele,kes toetavad 20 euroga,  on meie poolt kingiks raamat Dreamers & Doers  SUUR TÄNU! www.ikfoundation.com

MIS ON MÄESTIKUHAIGUS?

Kilimanjarol saab mägironijatele kõige sagedamini saatuslikuks äge mäestikuhaigus (AMS). See võib tulla üllatusena neile, kes on igal aastal Kilimanjarole ronivate hordide tõttu eksiarvamusel, et Aafrika kõrgeim tipp on ohutu valik. Kahjuks – ja nagu iga mägironija teile kinnitaks – ei ole olemas ohutut mäge, eriti kui see on pea 6000 meetrit kõrge, selle tipus valitsevad äärmuslikud ilmastikuolud ja madalamatel nõlvadel luusivad ringi lihasööjad metsloomad.

KILIMA NJARO (suahiili k), OLDOINYO OIBOR (maasai k)

Juba ainuüksi see nimi on kui pilvedega looritatud saladus. Selle tähendus võib olla valguse mägi, suursugune mägi või karavanide mägi. Või siis ka mitte. Kohalikul tšaga hõimul (ingl k wachagga, chagga) ei olegi terve mäemassiivi jaoks oma nime, vaid nad kutsuvad tuttavat lumist tippu, mis kõrgub majesteetliku vahimehena üle terve Aafrika mandri, olles ühtlasi selle kõrgeim punkt, lihtsalt nimega Kipoo (nüüdne nimekuju Kibo).

Arhiiv